Sunt de acord

Formulare
Accesibilitate

Posibilități de investiții

Pentru mărirea gradului de atracție a localității și ridicarea standardului de viață a locuitorilor, sunt necesare următoarele intervenții Modernizarea rețelei stradale existente; Extinderea iluminatului stradal; Amenajarea platformelor de gunoi; Realizarea rețelei de canalizare și a stației de epurare; Construirea unei băi comunale; Amenajarea de parcuri și terenuri de joaca pentru copii; Amenajarea de terenuri de sport; Dezvoltarea serviciilor de gospodărire comunală; Dezvoltarea transportului local; Dezvoltarea prestărilor de servicii; Organizarea pichetelor de pază si intervenții contra încendiilor; Organizarea piețelor agro-alimentare și de tip târg; Construirea unei case de cultură modernă formată din sala de cinema, bibliotecă dotată cu mijloace audio-vizuale, conectare la Internet. Accentul cade, firesc, pe dezvoltarea sectorului agricol, pe valorificarea produselor agricole din această zonă și, nu în ultimul rand, pe îmbunătățirea condițiilor de viața ale locuitorilor.